Navigace: Produkty » Dopravní pásy » Ozubený pohon » SuperDrive

Dopravní pás SuperDrive

Jde o revoluční konstrukční kombinaci hladkého homogenního pásu opatřeného na spodní straně ozubeným řemenem, který je integrální součástí pásu. Tato speciální konstrukce kombinuje výhody pohonu ozubeným kolem s naší vyhlášenou vysokou kvalitou hygienických norem.

Výhodou pásu SuperDrive™ je především jeho vysoká hygienická čistota. Vyhovuje certifikačním předpisům USDA/FDA/3A Dairy. Pás má hladký a lesklý povrch, je odolný vůči řezům a abrazi. Uvedené přednosti snižují tak možnost výskytu míst podporujících uchycení nečistot a bakteriální růst. Povrch tak usnadňuje rychlé a účinné čištění. Pás SuperDrive™ je odolný průmyslovým chemikáliím, hydrolýze, tukům a jiným nečistotám, což přispívá k jeho prodloužené životnosti.

Doprava kuřatZ konstrukčního hlediska ozubený pás SuperDrive™ pohání ozubená hnací kladka, čímž je zajištěn neprokluzující, hladký, tichý a spolehlivý pohon. Tento typ pohonu tak nevyžaduje předpětí pásu, které by zvyšovalo tření mezi ním a povrchem hnací kladky. Ozubení integrované do pásu spolu s drážkou na vratné kladce a drážkovým kluzným ložem dopravníku z profilů ultravysokomolekulárního polyetylenu (UHMW – PE) nebo z oceli vytváří tak přirozený vodící systém, zabraňující vybočování pásu. Pokud jde o možnost lomení dopravních linek do tvaru L či Z, lze s použitím pásů SuperDrive™ bez problémů realizovat.

Pásy SuperDrive™ nevyžadují náročnou instalaci. Jsou snadno a rychle svařitelné v čase několika minut s využitím jednoduchého svařovacího přípravku. Z provozního hlediska se řadí k pásům s jednoduchou obsluhou.

Materiálově se jedná o pásy z termoplastických elastomerů na polyuretanové bázi. Sortiment zahrnuje typy s různou tvrdostí (55 ShD nebo 46 ShD) v barvách bledě modré nebo béžové.

Výhody použití pásů SuperDrive™ plynou především z jejich hladkého a opotřebeníDoprava odřezků odolného povrchu, který brání usazování nečistot a bakteriálních zárodků, umožňuje snadnou a rychlou očistu, čímž spoří čas údržby, spotřebu oplachovací vody a drahých čistících detergentů navíc znečisťujících odpadní vody. K dalším úsporám dochází snadnou montáží pásů. V důsledku tím vzniklých minimálních prostojů tak dochází k zvýšení přepravní kapacity pásů. Čistota pásů přispívá ke zvýšení kvality zpracovávaného masa a masných výrobků a tím i k prodloužení jejich trvanlivosti.

Vlastnosti a výhody pásu SuperDrive™:

Fotogalerie aplikací pásů SuperDrive.
Katalog pásů SuperDrive ke stažení.

SuperDrive pásy

SuperDrive

Kontaktujte specialistu

Máte-li zájem o naše výrobky, vyberte si našeho technického specialistu, který Vás navštíví a nabídne nejvhodnější řešení.

Víte že,

s dopravními pásy Volta ušetříte na vodě a čisticích prostředcích? Úspora!

Víte že,

dopravní pásy Volta je možné opravit i po několika letech provozu? Úspora!